UsLanmazLaR !! ((:
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UsLanmazLaR !! ((:

GenchLiq ßuRada!

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BONİBONLU KURABİYE

YazarMesaj
aLeyna
Moderatör
Moderatör
aLeyna

BONİBONLU KURABİYE Empty
MesajKonu: BONİBONLU KURABİYE   BONİBONLU KURABİYE Icon_minitimeCuma Şub. 15, 2008 10:03 pm

Bonibonlu kurabiye , sizlerde hatırlayacağınız üzere kurabiye etkinliğinde ilk 10'a girmişti. Bu tarif bize TARİFNAME tarafından sunulmuştu. Bana çok şirin ve rengarenk gelen bu kurabiyeyi bende denemek istedim ve denedim. Başta çocuklar olmak üzere herkes çok beğendi. Şimdide sizlerin huzuruna sunuyorum.

BONİBONLU KURABİYE Bonibonlu_kurabiye

MALZEMELER
125 gr tereyağ

125 gr un

1 paket kabartma tozu

1 paket vanilya

2 adet yumurta

115 gr sütlü çikolata

11/ 2 cup şeker 320 gr

5 paket bonibon

1 çimdik tuz

100 gr kakao yani 1/2 cup

HAZIRLANMASI
Öncelikle tereyağımızı ve çikolatamızı bir kapta benmari usulü eritin. Diğer yandan un,kakao kabartma tozu ve tuzu bir kapta harmanlayın.

Şeker, yumurta ve vanilyayı mikserle çırpın. Eritilmiş yağımızı ve çikolatamızı da karışımıza dahil edin ve karıştırmaya devam edin. Unlu karışımımızıda ekleyin ve karıştırın. Bonibonları ben sadece üstünde kullandım dilerseniz içine de koya bilirsiniz. Sadece üzerinde kullanacaksanız 2 paket bonibon yeterli olacaktır.

Tepsimize yağlı kağıt serin. Hazırlamış olduğumuz hamurumuzdan ceviz büyüklüğünden biraz daha küçük hamur parçaları koparın. Hamurumuz kulak memesinden biraz daha çıvık bir hamur oluyor bu yüzden elimizi hafif ıslatıp yuvarlama yapabilirsiniz. Üzerine de bonibonlari yerleştirin ve aralıklar bırakarak tepsiye dizin. 165 derecedeki fırında 15 dk pişirin.

Kurabiyeler fırında çıkınca yumuşak oluyorlar ama soğumasını bekledikten sonra kıvamına geliyor.

AFİYET OLSUN
http://erenveyasemin.do-forum.com/

BONİBONLU KURABİYE
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-